تیم کوک موفق به کسب رتبه پنجم از صد مدیر برتر سال شد!

تیم کوک موفق به کسب رتبه پنجم از صد مدیر برتر سال شد!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با نزدیک شدن به پایان سال 2017، مقایسه‌های آماری و رتبه‌بندی شرکت‌های فناوری بر حسب موارد مختلف بیش از قبل مشاهده می‌شود و همان‌طور که انتظار می‌رود، نام بزرگ اپل در چندین مورد تا کنون به چشم خورده است. Recode روز گذشته، فهرست صدتایی (Recode ( Recode 100 list را منتشر کرد. در این لیست، صد مدیر برتر حوزه فناوری، رسانه و کسب و کار در سال 2017 معرفی شدند. رتبه پنجم در این لیست، نام کسی نبود جز تیم کوک ، مدیر عامل کمپانی اپل.

نام تیم کوک پس از نام جف بزوس در رتبه اول و خانم سوزان فاولر در رتبه دوم دیده می‌شود. خانم فاولر مسئول نمایش فرهنگ داخلی اوبر (Uber) است. هر سه فرد مگان دوئی، جودی کانتور و رونان فارو در رتبه سوم قرار دارند. علت انتخاب این سه فرد، کارهایی است که برای افشای تاریخچه طوفانی تجاوز جنسی هوروی وینستین انجام دادند. نام مارک زاکربرگ در رتبه چهارم به چشم می‌خورد. فردی که «نحوه دریافت اخبار توسط کاربران را تغییر داد و البته با انجام این کار پول زیادی کسب کرد.» فهرست کامل اسامی صد مدیر برتر را می‌توانید در این جا مشاهده کنید.

نام تیم کوک در رتبه پنجم این فهرست دیده می‌شود و البته Recorde اعلام کرده است که تیم کوک «به طور رسمی دست کم گرفته شده است.»

در سال 2017، فروش اپل مجدداً رشد قابل توجهی داشته است و Recorde اعلام کرده که فروش این کمپانی در سال جاری به بیش از 238 میلیارد دلار خواهد رسید که در مقایسه با سال 2016، حدود 20 میلیارد دلار افزایش داشته است.

این وبلاگ به اپل واچ و واقعیت افزوده (augmented reality) به عنوان حوزه‌هایی اشاره می‌کند که تیم کوک در تلاش است کمپانی اپل را به آن سمت هدایت کند، پس از آن که استیو جابز نام آیفون را در سراسر دنیا به عنوان یک برند فوق ‌العاده تثبیت کرده است.

اپل واچ، اولین محصولی است که در زمان مدیریت تیم کوک به صورت عمده ارائه شد. این محصول اکنون یک گزینه قابل توجه در کنار سایر تولیدکنندگان است. Airpod ها بسیار عالی و شگفت‌انگیز هستند. این دو محصول در کنار هم، می‌تواند منجر به تولید محصولی شبیه به یک کامپیوتر که همیشه همراه ماست شود، یک کامپیوتر پوشیدنی که دارای برنامه‌های کاربردی بسیار خوبی است. بسیاری از این اپلیکیشن‌ها در حوزه تناسب اندام و پزشکی هستند.

تیم کوک و همکارانش، همچنین کمپانی اپل را به سمتی هدایت کردند که در زمینه واقعیت افزوده نیز موفقیت‌های عمده‌ای کسب کرد. در حوزه واقعیت افزوده، در واقع زندگی واقعی و گرافیک کامپیوتری با یکدیگر ترکیب می‌شود. بسیاری از تحلیل‌گران، واقعیت افزوده را یکی از بخش‌های کلیدی فناوری‌های آینده می‌دانند.

تیم کوک، علاوه بر موفقیت‌هایی که در زمینه سخت‌افزار و نرم‌افزار کسب کرده، به خاطر تلاش‌های اجتماعی، قوانین مربوط به برابری، مهاجرت، تحصیل، تغییرات اقلیمی رسانه‌های اجتماعی و موارد بسیار دیگری که در زمینه‌های عمومی انجام داده نیز مطرح و برجسته است.

البته در حالی که بسیار آسان است که اپل را به خاطر خطاهای خجالت‌آور آن در طی چند هفته اخیر سرزنش کرد، با این حال Recorde مهم‌ترین آن‌ها را عنوان کرده است:

با وجود مشکلات کوچک مقطعی (تاخیر بلندگوی HomePod، اشکالات عدیده نرم‌افزاری، بازنگری مک پرو برای پذیرش)، اپل یک سال بسیار عالی را پشت سر گذاشت که حتی بر حسب استانداردهای اپل نیز قابل قبول است.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5