جایزه ی تور تونل لس آنجلس سوار بر ماشین حفاری ، جایزه ایلان ماسک به خریداران کلاه !

جایزه ی تور تونل لس آنجلس سوار بر ماشین حفاری ، جایزه ایلان ماسک به خریداران کلاه !
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ایلان ماسک مرد افسانه ای دنیای فناوری مدتی است که با شرکت حفاری خود مشغول ساختن تونل در زیر شهر لس آنجس است تا با ایجاد یک سیستم حمل و نقل سریع السیر زیر زمینی کمر ترافیک شهر را بشکند. شرکت حفاری ایلان ماسک مدتی است که دست به فروش کلاه های لبه داری با مارک این شرکت زده است.

 

کافی است یک بار سری به شهر لس آنجلس زده باشید تا ترافیک را با تمام وجود لمس کنید. ساکنین لس آنجلس حالا ایلان ماسک را در قامت جنگجویی می بینند که برای نجات آن ها به نبرد با دیو سیاه ترافیک رفته است. نبردی که پیروزی در آن ایلان ماسک را به قهرمان لس آنجلسی ها تبدیل خواهد کرد چرا که مردم این شهر از هیچ معضلی به اندازه ی ترافیک آزرده خاطر نیستند.

در این رابطه بخوانید: ایلان ماسک کار اولین بخش تونل فوق‌سریع لوس‌آنجلس را به پایان رساند

جایزه ی تور تونل لس آنجلس سوار بر ماشین حفاری ، جایزه ایلان ماسک به خریداران کلاه

ایلان ماسک البته چندان محتاج لقب قهرمان لس آنجلس نیست. او پرچمدار فناوری برای گونه ی بشر است زیرا ناممکن ها را ممکن کرده است. ساخت بزرگ ترین باتری دنیا در استرالیا، بدل کردن رویای ماشین های الکتریکی که شرکت های خودروسازی سال های فقط وعده ی آن را می دادند، ساخت برترین موشک های ناسا و رساندن بشر به دروازه های دنیایی که در آن هیچ ماشینی نیاز به راننده ندارد تنها بخشی از دستاوردهای مرد افسانه ای فناوری هستند.

در این رابطه بخوانید:   به عقیده ی ماسک سیستم های تسلا می توانند به خوبی انسان رانندگی کنند

در این رابطه بخوانید:   ایلان ماسک در آستانه ی خلق یک پدیده ی دیگر؛ پروژه ی هایپرلوپ کلید خورد

در این رابطه بخوانید: ایلان ماسک و شرط بندی برای ساخت بزرگ ترین باتری جهان در 100 روز

گاهی ایده های مسخره، از همه ی طرح هایی که عنوان های قلمبه سلمبه دارند بهتر هستند. فروش کلاه های شرکت حفاری هم یکی از همین ایده هاست که شاید مسخره به نظر برسد اما با کمی دقت متوجه می شویم که اتفاقا خیلی هم هوشمندانه است. زیرا کمک مالی خیلی خوب و پیش بینی نشده ای به پروژه های حمل و نقل ماسک می کند. پیش تر از فروش این کلاه ها گفتیم که جزییات آن را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

در این رابطه بخوانید: کیمیاگری به نام ایلان ماسک که کلاه را به 1 میلیون دلار پول تبدیل می کند

در این رابطه بخوانید: فروش 30,000 عددی از کلاه معروف ایلان ماسک!

ایلان ماسک به خوبی می داند فروش کلاه های 20 دلاری شرکت حفاری کاملا موفق است با این حال به دنبال گسترش این طرح است و در همین راستا به تازگی اینطور توییت کرده است:

10 نفر از کلاه دوستان، به تقدیر از سلیقه ی خوبشان در انتخاب کلاه، به قید قرعه انتخاب می شوند و سوار بر ماشین حفاری به تور تونل لس آنجلس فرستاده می شوند.

   Elon Musk (@elonmusk) December 14, 2017

جایزه ی تور تونل لس آنجلس سوار بر ماشین حفاری ، جایزه ایلان ماسک به خریداران کلاه

جزییات نحوه ی کار سیستم حمل و نقل زیر زمینی جدید شرکت حفاری به درستی روشن نیست زیرا تا کنون حتی مشابه چنین سیستمی هم دیده نشده است. خود ایلان ماسک و شرکت حفاری او عبارت « اسکیت های الکتریکی فوق سریع» استفاده می کنند. گویا این فناوری در زیر واگن های حمل مسافر قرار می گیرد. البته با توجه به سایز تونل و طرح های ایلان ماسک باید گفت، سیستم حمل و نقل زیرزمینی ماسک به هیچ وجه شبیه مترو نیست.

شرکت حفاری که مراحل پایانی حفر تونل زیر شهر لس آنجلس را به پایان می رساند از ساخت آسانسورهایی در اطراف تونل ها گفته که به سمت خیابان می رود. به این ترتیب پس از پایان طرح، مسافران به ورودی های ساخته شده در مسیرهای اصلی می روند که احتمالا شبیه ورودی ایستگاه های مترو خواهند بود. سپس سوار بر آسانسور به واگن های پیشرفته و پرسرعت می روند و پس از رسیدن به مقصد عکس این روند را طی خواهند کرد.

جایزه ی تور تونل لس آنجلس سوار بر ماشین حفاری ، جایزه ایلان ماسک به خریداران کلاه

طرح سیستم حمل و نقل زیرزمینی ماسک فعلا دو فاز دارد. « فاز 1» یک تونل 10.5 کیلومتری است که از جایی نزدیک به مقر شرکت Space X شروع و به کالور سیتی (Culver City) ختم می شود. « فاز 2» طرح هم قرار است به حومه های شهر لس آنجلس برود.

در این میان، ایلان ماسک بیچاره شاید هیچوقت فکر نمی کرد پس از این همه پروژه ی بی نظیر روزی تبدیل به کلاه فروش شود. اما کلاه فروشی برای ایلان ماسک اصلا بد نبوده، او تا کنون همه ی 50 هزار کلاه تهیه شده را فروخته و کم هم آورده است. درآمد پیش بینی شده ی یک میلیون دلاری از فروش این 50 هزار کلاه که هر کدام 20 دلار است، خیلی زود به جیب ایلان ماسک رفت. شاید این درآمد شیرین مرد افسانه ای را به شغل کلاه فروشی علاقمند کند.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5